Cursus: Handel, hanzen en gotiek. Geschiedenis en cultuur van de late middeleeuwen
- 20 januari 2022 – 31 maart 2022
- 19u00 tot 12u00
- Davidsfonds Academie
- Bibliotheek De Priool
Organisatie
Locatie
Bibliotheek De Priool
Dorpsstraat 2
3950 Bocholt
Meer info
Meer info en inschrijven via deze link.
Inhoud
In deze nieuwe cursus neemt Jan Vaes je mee naar de bloeiende late middeleeuwen. Met de opkomst van de steden zijn ambachtslui en patriciërs verantwoordelijk voor nieuwe artistieke creaties. De gotiek is geboren.
Diversiteit en innovatie in de kunst komen tot stand door kerkelijke hervormingen en nieuwe kloosterorden. Bovendien zorgen diepgaande contacten met andere culturen, gestimuleerd door migraties, pelgrimswegen, kruistochten en tolerante handelscentra, voor artistieke beïnvloeding en vernieuwing. De contacten van het Avondland met Byzantium en de Oriënt verlopen vooral via Italiaanse handelsrepublieken. In het noorden van Europa vormen de hanzesteden een netwerk van economische belangen. Ook zij zorgen voor verdere cultuurspreiding. Een duik in de geschiedenis en cultuur die je niet mag missen!
Praktisch
Datum en tijdstip: deze cursus bestaat uit 6 sessies.
Deel 1 op 20 januari van 19.30 tot 22 uur.
Deel 2 op 10 februari van 19.30 tot 22 uur.
Deel 3 op 17 februari van 19.30 tot 22 uur.
Deel 4 op 10 maart van 19.30 tot 22 uur.
Deel 5 op 24 maart van 19.30 tot 22 uur.
Deel 6 op 31 maart van 19.30 tot 22 uur.
Prijs: 95 euro / 85 euro (met Davidsfonds Lidkaart)
Docent: Jan Vaes is doctor in de oudheidkunde en kunstgeschiedenis. Hij was tot voor kort gastprofessor geschiedenis en cultuurgeschiedenis aan de Lerarenopleiding van het University College Leuven-Limburg en is ondervoorzitter van het Historisch Studiecentrum Alden Biesen. Bij Davidsfonds Uitgeverij verscheen De Graven van Loon.
Meer info en inschrijven: op davidsfondsacademie.be
Schrijf je in op onze nieuwsbrief
En blijf op de hoogte van de laatste inzichten in wetenschap en technologie.

