Cursus: Vrouwelijke kunstenaars van 1850 tot vandaag

  • 27 oktober 2021 – 1 december 2021
  • 14u00 tot 16u00
Davidsfonds Academie

Organisatie

Davidsfonds Academie

Locatie

Cultuurcentrum de Brouckère
Aartrijkestraat 6
8820 Torhout

Meer info

Meer info en inschrijven via deze link.

Inhoud

Maak dit najaar in Torhout kennis met vijftig internationale vrouwelijke topartiesten. Christiane Struyven verzorgde al verscheidene cursussen rond kunst bij Davidsfonds Academie, vandaag pakt ze uit met een grandioze nieuwe reeks over vrouwelijke kunstenaars doorheen de tijd.

Waarom zijn veel vrouwelijke kunstenaars minder succesvol dan hun mannelijke collega's? Ontdek in vijf delen telkens de grote sociaal-maatschappelijke veranderingen, de nieuwe kunststromingen en de condition féminine. Je reist in deze cursus van het Parijs van 1850 over het naoorlogse New York naar de kunst van vandaag.

Een unieke cursus waarin je kennismaakt met topartiesten van verschillende decennia zoals Berthe Morisot, Frida Kahlo, Joan Mitchell, Cindy Sherman, Louise Bourgeois, Julie Mehretu en hun tijdgenoten.

Praktisch

Datum en tijdstip: deze cursus bestaat uit 5 sessies.

  • Deel 1 op 27 oktober van 14 tot 16 uur

  • Deel 2 op 10 november van 14 tot 16 uur

  • Deel 3 op 17 november van 14 tot 16 uur

  • Deel 4 op 24 november van 14 tot 16 uur

  • Deel 5 op 1 december van 14 tot 16 uur

Prijs: 82 euro /  72 euro (met Davidsfonds Lidkaart)

Docent: Christiane Struyven (Sinds 2009 is ze gids voor BOZAR en geeft ze voordrachten over 20ste-eeuwse schilderkunst voor o.a. de Koninklijke Bibliotheek van België, het Museum Dhondt-Dhaenens en het Musée Picasso (Parijs).)

Meer info en inschrijven: op davidsfondsacademie.be

En blijf op de hoogte van de laatste inzichten in wetenschap en technologie.

Nieuwsbrieven