Lezing: Vrijheid en gelijkheid of de dood! De Franse periode door de ogen van Pierre Goetsbloets
- 15 februari 2022
- 14u00 tot 16u00
Organisatie
Locatie
Zaal 't Kerkske
Kapelsestraat 182
2950 Kapellen (Antw.)
Meer info
Meer info en inschrijven op davidsfondsacademie.be
Inhoud
De Antwerpse edelman Pierre Goetsbloets beleefde tegen wil en dank hoe de traditionele maatschappij waarin hij was opgegroeid verdween in de draaikolk van de Franse Revolutie. Als antwoord op de enorme veranderingen van zijn tijd hield hij een kroniek bij die een unieke getuigenis is van de Franse periode. Goetsbloets beschreef de gebeurtenissen niet alleen, maar hij maakt er ook prachtige aquarellen bij. Alle grote en kleine momenten uit de revolutiejaren beeldde hij af.
Wie was deze enigmatische edelman en verwoede tegenstander van de Revolutie? Wat hoopte hij met zijn aquarellen te bereiken? Zijn ze waarheidsgetrouw? Aan de hand van Goetsbloets’ aquarellen neemt Brecht Deseure je in deze cursus mee naar het woelige einde van de achttiende eeuw.
Praktisch
Prijzen: 22 euro / 18 euro (met Davidsfonds-lidkaart)
Docent: Brecht Deseure (°1985) is doctor in de geschiedenis. Hij doet onderzoek naar de politieke cultuur tijdens de revolutietijd in de Zuidelijk Nederlanden. Hij is als onderzoeker verbonden aan King’s College London.
Meer info en inschrijven op davidsfondsacademie.be
Schrijf je in op onze nieuwsbrief
En blijf op de hoogte van de laatste inzichten in wetenschap en technologie.

