Webinar: Van het Koninkrijk van Sheba tot Arabia Felix - Een blik op het oude Jemen als welvarende handelsnatie

  • 13 november 2021 – 27 november 2021
  • 10u00 tot 11u30
Davidsfonds Academie

Organisatie

Davidsfonds Academie

Locatie

Online

Meer info

Meer info en inschrijven via deze link.

Inhoud

Het moderne Jemen, geteisterd door een tragische burgeroorlog en buitenlandse interventies, is al vele jaren ontoegankelijk voor internationale toeristen. Toch stond het land bij menig cultuurliefhebber bekend als onder meer de locatie voor het Koninkrijk van Sheba uit het Oude Testament.

De Romeinen kenden het land de naam ‘Arabia Felix’ toe of ‘het gelukkige Arabië’. Het oude Jemen was immers een strategische handelspost van waaruit specerijen als wierook en mirre hun weg vonden naar de Middellandse Zee, Oost-Afrika en India.

In dit tweedelige webinar verkennen we de vele culturele troeven en historische sites van Jemen, dat zijn welvaart te danken had aan de oude specerijenroute. De oudste wolkenkrabbers ter wereld in de stad Shibam en de prachtige islamitische architectuur in de hoofdstad Sanaa zijn een erfenis van dit glorierijke verleden en prijken op de Werelderfgoedlijst van Unesco.

Praktisch

Datum en tijdstip: dit webinar bestaat uit 2 sessies.

  • Deel 1 op 13 november van 10 tot 11.30 uur

  • Deel 2 op 27 november van 10 tot 11.30 uur

Prijs: 25 euro / 22 euro (met Davidsfonds Lidkaart)

Docent: dr. Tom Bruyer (doctor in de taal- en  letterkunde en studeerde ook politieke wetenschappen met als specialisatie het Midden-Oosten.)

Meer info en inschrijven: op davidsfondsacademie.be

En blijf op de hoogte van de laatste inzichten in wetenschap en technologie.

Nieuwsbrieven