In de allereerste aflevering van ‘Missen is wenselijk’ hoor je hoe Pieterjan Verhelst (Instituut voor Natuur- en Bosonderzoek) zich bij momenten door zijn onderzoek moest spartelen. Luister naar zijn faalverhaal.
Gerelateerde artikels
Planeet België - Wij zijn Avaloniërs (afl. 1/5)
De oorsprong van België – en van Centraal-Europa – is een mysterieus continentje dat ‘Avalonië’ heet. Het begint een half miljard jaar geleden vanaf de zuidpool aan een onwaarschijnlijke odyssee.
Nieuwe podcast: Planeet België
België maakte in 500 miljoen jaar een spectaculaire reis van de zuidpool naar het noordelijk halfrond, vol dramatische botsingen die onze ondergrond uniek maakten. In de nieuwe podcast Planeet België trek je in vijf afleveringen mee met geologen en paleontologen op de diepste reis door ons land.
Hoe ontstaat een aardbeving?
De aarde onder onze voeten lijkt stevig, maar ze is constant in beweging. Soms wringt er iets diep onder de grond, en dan... bam … een aardbeving. Hoe ontstaat een aardbeving? Kunnen we aardbevingen voorspellen? En wist je dat de aarde ook bij ons stevig kan beven? Eos-redacteur Kim Verhaeghe vraagt het in deze aflevering aan geoloog Katleen Wils van de Universiteit Gent