Waarom we geen herinneringen hebben aan onze baby- en peutertijd
Niemand herinnert zich zijn of haar baby- en peutertijd. Waarom gaan onze vroegste herinneringen maar terug tot de kleuterklas?
Niemand herinnert zich zijn of haar baby- en peutertijd. Waarom gaan onze vroegste herinneringen maar terug tot de kleuterklas?
Als het van de onderzoekers van de universiteit van Loughborough afhangt, vermelden producenten straks niet alleen het aantal calorieën op voedsel- en drankverpakkingen. Ze denken dat de consument er baat bij heeft wanneer ze ook het aantal minuten dat je moet sporten om die te verbranden aangeven.
Onze paling is met uitsterven bedreigd. Ondanks die status weten we er bitter weinig over. Zo weet niemand waar op zee de paling zich voortplant. Om dat mysterie te onthullen, volgt marien bioloog Pieterjan Verhelst van de Universiteit Gent palingen met behulp van een zender. Wij gingen mee zenders plaatsen in Nieuwpoort.
Het antivriessysteem voorkomt extra gewicht op het vliegtuig en verbetert de veiligheid.
Op het internet circuleren tal van middeltjes die zouden helpen tegen een verkoudheid. Welke adviezen doen wat ze beloven, en welke niet? We vroegen het aan viroloog Johan Neyts van de KU Leuven.
Welke technologieën hebben het meeste potentieel om de status quo te doorbreken?
Sommige walvissen zijn extreem groot omdat ze tijdens het foerageren – het zoeken naar voedsel - meer energie opnemen dan ze verbruiken tijdens de jacht op hun prooi.
ESO’s Very Large Telescope (VLT) heeft het centrale deel van de Melkweg met spectaculaire resolutie waargenomen en nieuwe details ontdekt over de geschiedenis van de stergeboorte in ons sterrenstelsel.
Kunstmatige intelligentie staat nog in de kinderschoenen. Het hoeft niet te verbazen dat het systeem imperfecties bevat.
3,6 miljoen euro voor consortium dat vet- en levercellen in het lab wil kweken en ‘kweekfoiegras’ wil maken.
Amerikaanse neurowetenschappers ontwikkelden een therapie met licht en geluid tegen alzheimer om de eiwitklonters in het brein af te breken. Bij zieke muizen helpt het, hun geheugen knapt ervan op. De eerste klinische proeven zijn gestart.
Leerkrachten en klasgenoten lijken niet erg goed in het identificeren van eenzame jongeren uit hun klas.
Mondmaskers tegen luchtvervuiling zijn populair in Azië, maar je ziet ze af en toe ook hier opduiken. Beschermt zo’n mondmasker je effectief tegen vuile lucht? Verkeerskundige en milieubioloog Evi Dons van UHasselt geeft antwoord in onze podcast.
Ongeveer 90 procent van de Belgische bevolking heeft een gebrek aan vitamine D. Dit gebeurt vooral in de winter en het voorjaar. Hoe kunnen we zo'n tekort vermijden?
Je zou kunnen denken dat voor mensen met een IQ van 135 alles vanzelf gaat, maar veel hoogbegaafden hebben geen diploma. Hoe komt dat?
Grote studie vindt meer dan 100 genetische varianten die het risico op meerdere psychische ziekten verhogen.
Ze knagen, graven en planten zich oncontroleerbaar voort. Komen we er nog vanaf?
Jongeren verdikken gemiddeld bijna vier kilo tijdens hun universitaire studies. Vooral jongens kunnen niet van de pintjes en pita’s blijven. Bij hen blijft makkelijk 5,7 kilo plakken. Dit blijkt uit een Belgische studie.