Verbrand je meer vet als je sport voor je ontbijt?
Wil je meer vet verbranden, dan sport je best voor het ontbijt. Dat is althans de conclusie van nieuw onderzoek.
Wil je meer vet verbranden, dan sport je best voor het ontbijt. Dat is althans de conclusie van nieuw onderzoek.
Zowel het aantal insecten, hun totale biomassa als het aantal soorten boert in Duitsland achteruit. Dat gebeurt vooral in landbouwgebied.
Een verre gaswolk laat zien dat de eerste sterren al tijdens de eerste honderden miljoenen jaren na de oerknal zijn ontstaan.
In grootschalige onderzoeken gaan artsen baby’s die geboren zijn via een keizersnede, insmeren met de vaginale bacteriën van hun moeders. Mogelijk komt dat hun gezondheid ten goede.
Hubert Rahier en Willy Baeyens lichten in deze reeks toe hoe ons land de overstap naar klimaatneutrale energievoorziening kan maken. In dit eerste deel nemen ze de huidige energieproductie in ons land onder de loep.
In The Matrix zijn mensen via hun hersenen aan een computer gekoppeld en laten artificiële zintuiglijke prikkels hen geloven dat ze zich in de fysische werkelijkheid bevinden. Leven wij in een soortgelijke wereld?
Op het internationale wetenschapsfilmfestival InScience in Nijmegen zie je de beste wetenschapsfilms van het afgelopen jaar, zoals Human Nature en The Bit Player. Lees hier onze recensies en maak kans op een duoticket.
In het merendeel van de blogs bewierook ik de unieke landschapsgeschiedenis van de Zwinstreek. Maar Pourbus Troubadour staat of valt met zijn gastgezinnen. Dit laatste couplet is een lofdicht op hun gastvrijheid.
50 jaar geleden werd het eerste bericht tussen twee computers verstuurd: het begin van het internet. Wat gebeurde er in de tussentijd?
Een nieuwe methode kan plastic afval recycleren tot nieuwe kunststoffen.
Een grote studie vindt vijf DNA-variaties die samen lijken te gaan met homoseksualiteit. In hoeverre is homoseksualiteit eigenlijk genetisch bepaald? En zijn er andere aanleidingen voor homoseksueel gedrag?
Wetenschappers brengen de wereldwijde diversiteit van regenwormen in kaart.
In het tweede deel van deze tocht beland ik in het deel van de Zwinstreek dat verdronk tijdens de Tachtigjarige Oorlog. Erg toepasselijk zorgen de weergoden voor de constante aanvoer van frontzones.
Gistexpert Stijn Mertens (VIB en KU Leuven) kweekt innovatieve gist voor brouwers uit de hele wereld. In deze podcast vertelt hij welke rol gist in het brouwproces heeft, hoe je een "supergist" kweekt en waarom het zo moeilijk is om alcoholvrij bier te brouwen.
Vonden wetenschappers het eerste geneesmiddel dat de ziekte van Alzheimer terugdringt?
Kunnen we de genetische techniek CRISPR gebruiken om uitdagingen in de landbouw (pesticiden, voedselproductie) aan te pakken? Aan het woord is Joren De Ryck van het VIB-UGent Centrum voor Planten Systeembiologie
Toekomstige smartphones van Huawei moeten het zonder Google-software stellen, met dank aan president Trump. Een zware slag voor de tweede grootste telefoonbouwer ter wereld, maar op langere termijn mogelijk ook voor Google.
Voedselverspilling is een groot probleem. Vaak kopen we meer dan nodig, of bederft fruit sneller dan we denken. Een nieuw stickertje kan hulp bieden. Michelle Holtappels legt uit wat StixFresh precies doet.